آخرین خبرها

فتاحی: مراکز تخصصی مشاوره ازدواج در استان ایجاد می شود

به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان ، فتاحی مدیر کل ورزش و جوانان استان سمنان از ایجاد مراکز تخصصی مشاوره ازدواج و خانواده، و  حمایت جدی از افراد واجد شرایط تأسیس مراکز یاد شده خبر داد.

دبیر ستاد ساماندهی امور جوانان همزمان با هفته ازدواج گفت: در شرایط کنونی داشتن نگاه کیفی به مقوله ازدواج امری ضروری است بنابراین تحقق شعار ازدواج به هنگام، آگاهانه، آسان و پایدار مستلزم برنامه ریزی مطالعه شده و  اجرای کار تخصصی است.

ایشان با اشاره به رویکرد دفتر ازدواج و تعالی خانواده وزارت ورزش و جوانان گفت: در سال جاری بنا بر سیاست های این دفتر تلاش جدی در حمایت از افراد دارای صلاحیت فردی و حرفه ای برای اخذ مجوز مراکز تخصصی مشاوره ازدواج و تعالی خانواده خواهیم داشت و از تمام متخصصان این حوزه جهت تحقق این امر دعوت به همکاری می کنیم.

وی شرایط عمومی واجدین شرایط تأسیس چنین موسساتی را داشتن سن ۳۵ سال به بالا، تأهل، مدرک حداقل کارشناسی ارشد در رشته های مشاوره خانواده، روانشناسی بالینی و عمومی و دارا بودن گواهی اشتغال تخصصی از سازمان نظام روانشناسی و مشاوره جمهوری اسلامی ایران دانست و افزود : نیاز جامعه به گسترش مراکز تخصصی مشاوره نباید موجب شود افراد برخورد احساسی با این مقوله داشته باشند و بدون در نظر گرفتن شرایط مذکور که حداقل استاندارد ها برای ورود به عرصه کار تخصصی است در این حوزه ورود پیدا کنند.

فتاحی گفت: این وزارتخانه به عنوان پیگیری کننده مسائل جوانان و تنها دستگاهی که به طور مستقل اداره ای با عنوان ازدواج و تعالی خانواده در کشور دارد مأمور ساماندهی امور جوانان در حوزه ازدواج و خانواده است، لذا با تشکیل دبیرخانه تخصصی ازدواج و تعالی خانواده در ستاد ساماندهی امور جوانان زیر نظر استانداری و با همکاری دستگاههای عضو این ستاد و گسترش مراکز تخصصی مشاوره ازدواج و تعالی خانواده قصد داریم تا در این حوزه گام های هدفمندی برداشته و اقدامات موثری صورت دهیم.

در پایان مدیر کل ورزش و جوانان استان  سمنان با اشاره به اینکه با تلاش ها و پیگیری های صورت گرفته موفق به اخذ مجوز اولین مرکز تخصصی مشاوره ازدواج در سمنان شده ایم؛از کلیه متخصصین و واجدین شرایط تأسیس چنین مراکزی دعوت کرد تا با مراجعه به سامانه Moshaver.msy.gov.ir و تماس با کارشناسان حوزه خانواده در اداره کل جهت پیگیری فرایند تأسیس اقدام نمایند.

درباره‌ی مدیر سایت

همچنین ببینید

برگزاری کارگاه خودشناسی به روش TA

آغاز ثبت نام دوره دوم کارگاه جذاب و کاربردی خودشناسی به روش TA با حمایت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.