آخرین خبرها

فتاحی : روز جوان ، هویت بخشی به قشری است که آینده نظام را بیمه می کند

به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان ، فرزادفتاحی مدیر کل ورزش و جوانان و دبیر ستاد ساماندهی امور جوانان در استان ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و همچنین ولادت حضرت علی اکبر (ع) و هفته جوان به تمام جوانان برومند ایران اسلامی گفت : هفته جوان مصادف با سالروز ولادت حضرت علی اکبر (ع) به عنوان شبیه ترین فرد به پیامبر گرامی اسلام نامگذاری شده است. جوانان باید با تاسی از ویژگی‌های رفتار ائمه خصوصا شجاعت، دلیری، از خودگذشتگی و بصیرت حضرت علی اکبر(ع) برای پاسداری از ارزش‌ها نقش‌آفرینی کنند و شجاعت، سخاوت، غیرت دینی و عبادت حضرت علی اکبر (ع) را الگو قرار دهند.

دبیر ستاد ساماندهی امور جوانان در استان سمنان تصریح کرد : دشمن، جوانان ایران اسلامی را مورد هجمه قرار داده و با دسیسه شیطانی تلاش می کند آنان را از ایمان، فرهنگ ایثار و شهادت و علم دور نگه دارد . دشمنان این نظام تلاش دارند جوانان ما را گرفتار تهاجم و شبیخون فرهنگی خود کنند و جوانان باید با هوشیاری مراقب توطئه‌های دشمنان باشند. اگر جوانان می خواهند متصدیان خوبی برای فردای ایران اسلامی باشند و دچار تزلزل و گمراهی نشوند باید مسلح به ایمان، اعتقاد، بصیرت و علم شوند.

وی با بیان اینکه استقلال و خودباوری کشور به خلاقیت و نیروی جوانی بستگی دارد، خاطرنشان کرد: وجود جوانان در یک کشور نعمت بزرگی است چرا که نیروی جوانی کشور را به خودکفایی نزدیک می‌کند. استعمار بزرگ تلاش دارد کشور ایران در محرومیت باشد برای همین با روش‌های مختلف جوانان را مورد هدف قرار می‌دهند.

مدیر کل ورزش و جوانان در بخش دیگری از سخنان خود افزود : جوانی دوران جنبش، تلاش، کوشش، شور و هیجان است. جوان در فطرت و سرشت خویش، حق گرا و خداگراست و ویژگی هایی نظیر تمایل به ابتکار، خلاقیت و زیبایی دارد و باید زمینه های رشد این خصوصیات فطری برای او فراهم شود. جوانان طیب و طاهر و نور چشم خانواده ها هستند وپویایی و نشاط جامعه ما وابسته به نقش فعال و حضور جوانان است و باید حضور جوانان فعال و کوشای خود را باور کنیم.

فتاحی به اهمیت جوان در آیات و روایات نیز اشاره نمود و بیان نمود: در قرآن و روایات توجه زیادی به جوان شده است، بیشتر یاران امام زمان(عج) جوان هستند، همه پیامبران الهی نیز جوان بودند و روز قیامت بهشتیان به صورت جوان وارد بهشت می شوند.

 وی در پایان بار دیگر ضمن بزرگداشت این روز خجسته، روز میلاد حضرت علی اکبر(ع) و روز جوان را تبریک و تهنیت گفت و از برگزاری برنامه‌های متنوع اداره‌کل ورزش و جوانان استان ، جشنواره تقدیر از سرآمدان و کارمندان جوان دستگاه های اجرایی و  برگزاری نشست‌های تخصصی در هفته جوان به مناسبت آغاز هفته جوان خبر داد.

درباره‌ی مدیر سایت

همچنین ببینید

برگزاری کارگاه خودشناسی به روش TA

آغاز ثبت نام دوره دوم کارگاه جذاب و کاربردی خودشناسی به روش TA با حمایت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.