آخرین خبرها

اخبار شورای پژوهش و فناوری

دومین جلسه شورای پژوهش و فناوری اداره کل ورزش و جوانان برگزار گردید (۱۶ تیر ماه ۱۳۹۴)

IMG_7526

در راستای پیشبرد اهداف علمی و پژوهشی اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان، دومین جلسه شورای پژوهش و فناوری برگزار گردید.
به گزارش روابط عمومی معاونت جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان ؛در ابتدای جلسه فرزاد فتاحی رئیس شورای پژوهش و فناوری و مدیرکل ورزش و جوانان پس از خوش آمد گویی و آرزوی قبولی طاعات و عبادات در ماه مبارک رمضان، به بیان اهمیت و ضرورت مباحث پژوهشی در تعیین سیاست گذاری های کلان دستگاه های اجرایی پرداخته و خواستار تداوم این جلسات در طول سال و جدیت اعضای شورا در پویایی هرچه بیشتر شورای پژوهش و فناوری شدند.
بر اساس اولین دستور جلسه، آقای علی اکبر بنی اسدی مجری طرح پژوهشی «الگوهای رفتار فراغتی نوجوانان و جوانان استان سمنان» چکیده ای از مهمترین یافته های این طرح پژوهشی را برای اعضای شورا تشریح نمود.
احسان امینیان دبیر شورای پژوهش و فناوری، گزارشی از نشست پژوهشی قطب یک کشور در قزوین ارائه داده و مهمترین مباحث طرح شده در نشست مشترک با مسئولین مرکز مطالعات و پژوهش های راهبردی را بیان کرد.
مدیر کل ورزش و جوانان استان سمنان پیشنهاد داد که با همکاری مرکز مطالعات و پژوهش های راهبردی می توان سامانه ای طراحی نمود که استان های عضو قطب پژوهشی با هم تعاملات پژوهشی بیشتری داشته باشند به این معنا که اقدامات پژوهشی هر استان در این سامانه قرار گیرد تا دیگر استان ها نیز از این دستاوردها مطلع شده و از موازی کاری جلوگیری شود.
وی افزود :همچنین مرکز مطالعات می تواند یک اولویت پژوهشی را به طور مشترک برای همه استان ها تعریف کند تا هر استان با توجه به ویژگی های بومی مختص خود، این طرح پژوهشی را انجام دهد و نتایج نهایی آن در قالب یک همایش کشوری تبیین شود.
بر اساس سومین دستور جلسه، اولویت های پژوهشی جهت جمع بندی و تأیید نهایی در جلسه مطرح گردید و در انتها نیز پیش نویس «شیوه نامه حمایت از گزارش تخصصی ورزش و جوانان» در جلسه طرح و مورد تایید اعضا قرار گرفت تا برای اولین بار و به عنوان پیشنهاد شورای پژوهش و فناوری اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان به مرکز مطالعات و پژوهش های راهبردی جهت ابلاغ به دیگر استان ها ارسال شود (انتهای پیام).

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

 فتاحی :گزارش های تخصصی حوزه ورزش و جوانان در سال ۹۴ مورد حمایت قرار خواهد گرفت (۷ تیرماه ۱۳۹۴)

IMG_7953 [1024x768]

به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان، فرزاد فتاحی مدیر کل ورزش و جوانان به تشریح ساز و کار اجرایی حمایت از گزارش های تخصصی ورزش و جوانان پرداخت و افزود: در راستای انجام فعالیت های پژوهشی و استفاده کاربردی از نتایج آن، پیشنهاد حمایت از گزارش های تخصصی برای اولین بار در شورای پژوهش و فناوری اداره کل ورزش و جوانان مطرح و این پیشنهاد ابتکاری از سوی اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان جهت ابلاغ به سایر استان ها، به وزراتخانه ارسال شده است.
رئیس شورای پژوهش و فناوری اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان در این باره بیان داشتند: گزارش تخصصی ورزش و جوانان نوعی گزارش کارشناسی ناظر بر مسائل و موضوعات حوزه وزارت خانه است که با بررسی پدیده های روز جامعه و مرتبط با دو حوزه ورزش و جوانان، به ارائه راهبردها و راهکارهای رفع مسئله یا موضوع مورد نظر می پردازد.
ایشان درباره اهداف مورد نظر از تدوین این شیوه نامه بیان داشتند:
۱: دستیابی به مجموعه ای از پژوهش های نظری و کاربردی و تولید دانش در حوزه ورزش و جوانان.
۲: دستیابی آسان تر و کم هزینه تر به مجموعه متنوعی از داده های پژوهشی با معیارهای استاندارد علمی و تأمین بخشی از نیازهای پژوهشی استان ها.
۳: آگاهی بخشی علمی و تخصصی در مسائل گوناگون ورزش و جوانان با جامعه هدف های متنوع بر اساس نتایج استخراج یافته از گزارش تخصصی ورزش و جوانان.
۴: سهولت انجام پژوهش برای پژوهشگران و حمایت های مالی از آن.
۵: انتشار نتایج حاصل از طرح های پژوهشی در قالب گزارش تخصصی ورزش و جوانان.
فتاحی در پایان نیز، به دیگر بسته های حمایتی در حوزه پژوهش مانند حمایت از پایان نامه های تحصیلات تکمیلی و حمایت از طرح های پژوهشی بر اساس اولویت های پژوهشی در سال ۹۴ اشاره نمودند.
شایان ذکر است: شورای پژوهش و فناوری به منظور تعمیق فعالیت ها و پژوهش محوری تصمیمات و در راستای ارتقای سطح کیفی و کمی فعالیت ها و ساماندهی تعاملات پژوهشی، نهادینه سازی پژوهش ها و بهره گیری از روش های علمی در تدوین برنامه ها، ارتقای سطح دانش تخصصی، شناخت دقیق مسائل و دستیابی به راهبردهای کاربردی حل آنها در اداره کل ورزش و جوانان استان تشکیل گردیده است (انتهای پیام).

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

اولین جلسه شورای پژوهش و فناوری برگزار گردید (۵ خردادماه ۱۳۹۴)

 IMG_6200

در ابتدای جلسه آقای مرادی معاون فرهنگی و جوانان پس از خیرمقدم به حاضرین جلسه و تبریک اعیاد شعبانیه، بیان نمودند با توجه به تغییرات سازمانی در اداره کل ورزش و جوانان، از سوی مرکز مطالعات و پژوهش های راهبردی وزارت ورزش و جوانان آقای فرزاد فتاحی به عنوان رئیس جدید شورای پژوهش و فناوری و نیز آقای احسان امینیان به عنوان دبیر جدید این شورا منصوب گردیدند. ایشان در ادامه خواستار تعیین تکلیف رونمایی از کتاب تاریخچه ورزش استان سمنان شده و تأکید نمودند که جلسات این شورا به طور منظم هر ۴۵ روز یک بار یا حداکثر هر دو ماه یک بار برگزار شود.
در ادامه آقای امینیان به تشریح گزارش عملکرد این شورا در سال ۹۳ پرداختند و اهم فعالیت های پژوهشی در سال ۹۳ را تبیین نمودند.
آقای دکتر دوست محمدی از اعضای شورا بیان داشتند که اولویت های پژوهشی طرح شده باید مسئله محور بوده و بر اساس نیاز دستگاه باید ساماندهی شوند همچنین بر ایجاد مکانیزمی جهت جذب پژوهشگر در حوزه های تخصصی ورزش و جوانان تاکید داشتند.
آقای فتاحی مدیر کل و رئیس شورای پژوهش و فناوری، پس از شنیدن نظرات اعضا بیان داشتند با توجه به محدودیت های اعتباری، باید اولویت های پژوهشی محدود، کاربردی و معطوف به حل مسائل ورزش و جوانان باشد. بر این اساس در سه بخش ورزش، جوانان و فرهنگ سازی عمومی، چند مشکل مهم از میان مسائل، انتخاب شده و به عنوان اولویت پژوهشی معرفی شود. ایشان بیان داشتند انجام این پژوهش ها باید ما را در کوتاه مدت و میان مدت به برنامه ریزی، سیاست گذاری و اجرا برساند تا بتوانیم مسائل را حل کنیم.
همچنین ایشان خواستار شدند ساز و کاری توسط اعضای شورا طراحی شود که بتوان مقالات علمی در دو بخش ورزش و جوانان از دانشگاهیان و نخبگان استان جهت حمایت مالی از آنان و نیز استفاده کاربردی در اداره دریافت نمود. این مقالات علمی جمع آوری شده، مورد حمایت قرار گیرد و نتایج آن در رسانه های مکتوب و دیداری و شنیداری انعکاس یابد (انتهای پیام).

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

 تشریح عملکرد شورای پژوهش و فناوری اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان (۲۳ اردیبهشت ماه ۱۳۹۴)

IMG_5786 [640x480]

به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان، فرزاد فتاحی مدیر کل ورزش و جوانان به تشریح عملکرد شورای پژوهش و فناوری این اداره کل در سال ۱۳۹۳ پرداخت و افزود:در سال ۱۳۹۳ سیاستگذاری ها و اقدامات خوبی در این شورا جهت فعال نمودن بخش پژوهش در دو حوزه ورزش و جوانان و دریافت نتایج کاربردی از آن صورت گرفته است.
فتاحی رئیس شورای پژوهش و فناوری ورزش و جوانان استان سمنان مهمترین عملکردهای این شورا در سال ۹۳ را بشرح ذیل تشریح نمود:

۱. اجرای طرح پژوهشی با عنوان«بررسی سبک های رفتار فراغتی جوانان استان سمنان».
۲. انعقاد تفاهم¬نامه همکاری های علمی، پژوهشی و فناوری فی ما بین اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان و دانشگاه سمنان .
۳. تدوین و چاپ کتاب «تاریخچه ورزش استان سمنان».
۴. تدوین و چاپ کتاب «مهارت های زندگی».
۵. برگزاری نشست ها و کارگاه های تخصصی در حوزه مسائل اجتماعی جوانان در قالب برنامه تلویزیونی «جُستار»، پخش شده از شبکه استانی سمنان .
۶. تعیین اولویت های پژوهشی اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان و اعلام آن در رسانه ها .
۷. حمایت از پایان نامه کارشناسی ارشد با محوریت ورزش و جوانان.
۸. تدوین وتهیه بروشور با عنوان «ورزش و دوران سالمندی و همچنین عناوین اولویت دار در خصوص ورزش و سالمندان» و ارائه به استانداری سمنان.
۹. برگزاری منظم «جلسات شورای پژوهش و فناوری اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان».
۱۰. ارائه «مقالات علمی- تخصصی کارکنان اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان در همایش های کشوری».
۱۱. تدوین و تحلیل آمارها و نمودارهای ازدواج و طلاق استان سمنان و شهرستان های آن به طور ماهیانه و سالیانه.

شایان ذکر است: شورای پژوهش و فناوری به منظور تعمیق فعالیت ها و پژوهش محوری تصمیمات و در راستای ارتقای سطح کیفی و کمی فعالیت ها و ساماندهی تعاملات پژوهشی ،نهادینه سازی پژوهش ها و بهره گیری از روش های علمی در تدوین برنامه ها،ارتقای سطح دانش تخصصی ،شناخت دقیق مسائل و دستیابی به راهبردهای کاربردی حل آنها در اداره کل ورزش و جوانان استان تشکیل گردیده است (انتهای پیام).

درباره‌ی مطالعات و پژوهش

همچنین ببینید

برگزاری چهارمین جلسه شورای پژوهش و فناوری

  به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان، چهارمین جلسه شورای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.