آخرین خبرها

مرادی : فرهنگ حجاب و عفاف ریشه در سبک زندگی و هویت ایرانی و اسلامی ما دارد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان، مرادی معاون فرهنگی و امور جوانان با اشاره به روز ۲۱ تیرماه، سالروز قیام مردم مشهد علیه کشف حجاب رضاخانی، که به عنوان روز عفاف و حجاب نامگذاری شده است، گفت : واقعه مسجد گوهرشاد در مقابله با کشف حجاب مصداق بارز مبارزه با منکری است که هنوز متاسفانه آثار شوم آن در کشور وجود دارد. حمله قزاق های رضاخانی به مسجد گوهرشاد و مقاومت مردم مشهد نشان از پیشینه درخشان مردم خطه خورشید در مقابله با تهاجم فرهنگ غرب محسوب می شود، لذا یاد و خاطره شهدا و قیام مردم مشهد بخشی از تاریخ مبارزه ملت ایران است که باید زنده بماند.

وی تصریح کرد: از جمله نقاط استراتژیک نظام اسلامی ، ولایت فقیه ، نماز و بحث حجاب و عفاف است. دشمن می‌داند که اگر بحث حجاب و عفاف و این نقطه استراتژیک را بمباران کند نه تنها یک فرد که باعث تباهی یک خانواده و در مجموع جامعه می‌شود. وی بیان داشت : حجاب و عفاف اصلا مفهوم زنانه ندارد؛ بلکه مفهومی فراتر از لباس زنان دارد، به عبارتی رعایت حریم عفاف و حجاب به معنای امکان پاک‌زیستی و اعتقاد محوری در زندگی جاری انسان‌ها بویژه جوانان است.

ایشان با اشاره به اینکه رعایت حجاب در جامعه تاثیر زیادی در تحکیم روابط خانوادگی و حفاظت جامعه از بی‌عفتی خواهد داشت افزود : نخستین ثمره ترویج فرهنگ عفاف و حجاب رضایت خداوند متعال است که وقتی در جامعه حاکم باشد بزرگ‌ترین نشان افتخار است. عفاف و حجاب مسئله‌ای انسانی و به نوعی مربوط به همه جوامع بشری است ، لذا ایجاد و تقویت بسترهای پرورشی و تربیتی حجاب و عفاف در جامعه و میان جوانان باید با جدیت پیگیری شود.

 

مرادی خاطر نشان کرد : شهدا برای حراست از حریم عفاف جان خود را فدا کردند و جوانان و دختران باید با حفظ حجاب و عفاف ادامه دهنده راه شهدا باشند. نقش حجاب و عفاف در عظمت زن حفظ چشم، گوش، قلب و تمامی اعضا و جوارح از هرگونه خطا و گناه عفاف است که حاصل این عفت و حجاب درونی، پوشش ظاهری است؛ به تعبیری لطیف‌تر، حجاب میوه عفاف است و عفاف ریشه حجاب. از این رو نهادینه شدن فرهنگ حجاب و عفاف نیازمند تقویت باورها در جوانان است. حجاب و عفاف، شخصیت و متانت زن را نمودار می‌کند و او را همچون مرواریدی گران‌بها در برمی‌گیرد و دین مبین اسلام به دنبال مصونیت زن و نه محدودیت او در جامعه از شر ناپاک دیدگان است تا این گوهر از هر گزندی مصون بماند. . کم نیستند بانوان محجبه ای که با اقتدار در عرصه های مختلف علمی، ورزشی، اجتماعی حاضر شده و درجات و نشان های ملی را کسب کرده اند.

 

وی در پایان با اشاره به برنامه های این اداره کل برای روز حجاب و عفاف افزود : برنامه های مختلفی از سوی اداره کل ورزش و جوانان پیشبینی گردیده است که از جمله آن می توان به برپایی نمایشگاه و همایشهای بزرگ “می شود پروانه شد“، برگزاری گفتمان حجاب و عفاف ویژه جوانان و بانوان، تجلیل از قهرمانان محجبه و مدال آور و… اشاره نمود.

 

درباره‌ی مدیر سایت

همچنین ببینید

برگزاری کارگاه خودشناسی به روش TA

آغاز ثبت نام دوره دوم کارگاه جذاب و کاربردی خودشناسی به روش TA با حمایت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.