آخرین خبرها
شما اینجا هستید: خانه / آخرین اخبار / فتاحی: جشنواره ازدواج و خانواده جوان در تمامی شهرستان های استان برگزار می گردد

فتاحی: جشنواره ازدواج و خانواده جوان در تمامی شهرستان های استان برگزار می گردد

مدیرکل ورزش و جوانان استان سمنان از برنامه ریزی گسترده و متنوع جهت گرامیداشت هفته ازدواج در استان خبر داد

مدیرکل ورزش و جوانان استان سمنان با تبریک اول ذی الحجه سالروز پیوند آسمانی حضرت علی(ع) و فاطمه(س) و آغاز هفته ازدواج گفت: با توجه به اهمیت موضوع ازدواج در جامعه و لزوم فرهنگ سازی ازدواج به هنگام، آگاهانه، آسان و پایدار، هر ساله برنامه های این هفته توسط اداره ورزش و جوان با همکاری تشکل ها، هیئت های ورزشی و دستگاههای عضو ستاد ساماندهی با شور و هیجان ویژه ای در دنبال می شود که این استقبال پر شور حاکی از اخلاق مداری و سلامت اجتماعی در استان سمنان است که به خانواده به عنوان هسته اولیه جامعه سالم و پویا نگاه ویژه ای دارند و این امر مسئولیت ما را در پیشبرد اهداف و برنامه های وزارت و دولت در این حوزه سنگین ترو حساس تر می نماید.
دبیر ستاد ساماندهی امور جوانان گفت: در شرایط فعلی توجه به مسائل اقتصادی و پایش فرایند پرداخت تسهیلات به زوج ها، به اندازه فرهنگ سازی و آموزش های پیش از ازدواج اهمیت دارد و نمی توان شرایط تشکیل خانواده را با جامعه بیست سال قبل مقایسه کرد و تنها با شعار ساده زیستی چشم خود را نسبت به ضرورت تأمین نیازهای اولیه تشکیل خانواده برای جوانان بست. وی افزود از ابتدای سال تا کنون بیش ازنیمی از متقاضیان پرداخت تسهیلات در استان موفق به دریافت وام شده اند که به رغم رتبه مطلوب ما در کشور، برای ما در استان دغدغه جدی است و با پیگیری و رایزنی با شورای هماهنگی بانک ها تمام تلاش و ظرفیت های خود را برای حل مشکلات پیش روی پرداخت وام ازدواج جوانان به کار گرفته ایم.
فتاحی با اشاره به اینکه امسال اول ذی الحجه و آغاز هفته ازدواج مصادف با ۲۲ مرداد ماه است اظهار داشت: برای این هفته در سراسر استان ویژه برنامه های متنوعی تدارک دیده شده است. وی از برگزاری جشنواره ازدواج و خانواده در تمامی شهرستان ها خبر داد که از خیرین و خادمین ازدواج در سه حوزه خیرتأمین کننده جهیزیه و مسکن ساز با همکاری کمیته امداد امام خمینی(ره)، استاد، مشاور و روانشناس برتر با همکاری بهزیستی، و سازمان های مردم نهاد و موسسات خیریه فعال در این حوزه تقدیر بعمل خواهد آمد. همچنین از آنجا که ارائه الگو یکی از موثرترین راهها برای فرهنگ سازی است در بخش دوم جشنواره، مراسم تجلیل از زوج های جوان و برتر طبق روال سال های گذشته با همکاری دستگاههای عضو ستاد ساماندهی امور جوانان برگزار خواهد شد و زوج های موفق و برتر در زمینه های ورزشی، روستایی و عشایری، فعال فرهنگی و اجتماعی، زوج ویژه با توانمندی خاص و همسران ایثارگران به دبیرخانه جشنواره معرفی و تقدیر می گردند.
مدیرکل ورزش و جوانان استان با بیان اینکه بیش از ۷۰ برنامه در سطح استان برای گرامیداشت این هفته تدارک دیده شده است افزود: : برنامه های متنوعی نظیر برپایی نمایشگاه، برگزاری کارگاههای آموزشی تخصصی مشاوره پیش، حین و پس از ازدواج، ارائه خدمات نیم بها مراکز مشاوره تخصصی ازدواج و خانواده، بازدید از منزل زوج های جوان و موفق با حضور مسئولین، برگزاری همایش ها در سطح استان، تشکیل کمپین در فضای مجازی و رسانه ها ، تهیه و توزیع بروشور، برگزاری مسابقات فرهنگی و ورزشی ، اجرای ویژه برنامه ها و جنگ های شادی با همکاری دستگاههای عضو ستاد ساماندهی در سطح شهرهای استان ازجمله این برنامه هاست.
فتاحی در ادامه بیان داشت: اقدامات، دغدغه ها و برنامه های این داره کل در حوزه ازدواج جوانان هیچ گاه محدود به هفته ازدواج نبوده و همواره در زمینه رصدو پایش مسائل حوزه جوانان و ازدواج و خانواده نگاه ویژه ای داشته ایم. یکی از اولویت های ما در سال جاری اجرای طرح سراسری آموزش های قبل، حین و پس از ازدواج است که شروع آزمایشی آن از سال ۹۶ و شروع رسمی ان از اردیبهشت ماه و مصادف با هفته جوان بوده است و به یاری خداوند توانسته ایم بیش از ۴۰ کارگاه آموزشی دراین حوزه را در سراسر استان برگزار نماییم و طبق برنامه ریزی های صورت گرفته تا پایان سال این میزان نزدیک به ۱۵۰ کارگاه و همایش تخصصی خواهد بود.
فتاحی در پایان گفت: گسترش مراکز تخصصی مشاوره ازدواج و خانواده یکی دیگر از اولویت های ماست که از تمام متخصصین حوزه روانشناسی و مشاوره که حائز شرایط تأسیس مرکز هستند دعوت می کنیم این اداره کل را جهت نیل به اهداف خود در این زمینه یاری دهند.
امسال از سوی وزارت ورزش و جوانان روز دوشنبه، ۲۲ مرداد مصادف با۱ /ذی الحجه بعنوان روز جوانان، ازدواج، توانمندسازی مهارتهای زندگی، روزسه شنبه ۲۳ مرداد برابر۲ / ذی الحجه بعنوان روز جوانان، ازدواج، توانمندسازی مهارتهای مدیریت خانواده، روز چهارشنبه ۲۴ مرداد و سوم ذی الحجه بعنوان روز جوانان، ازدواج، توانمندسازی مهارتهای اقتصادی ، روز پنج شنبه ۲۵ مرداد و ۴ / ذی الحجه روز جوانان، ازدواج، توانمندسازی مهارتهای فرزندپروری، روز جمعه۲۶ مرداد برابر با۵ / ذی الحجه بعنوان روز جوانان، ازدواج، توانمندسازی مهارتهای معنوی و دینی، روز شنبه۲۷ مرداد و۶ / ذی الحجه بعنوان روز جوانان، ازدواج، توانمندسازی سواد رسانه ای وبالاخره یکشنبه ۲۸ مرداد مصادف۷ / ذی الحجه و اخرین روز هفته ازدواج، بعنوان روز جوانان، ازدواج، توانمندسازی سمن های عرصه ازدواج نامگذاری شده است.
گفتنی است سالروز ازدواج آسمانی حضرت امیرالمومنین علی (ع) و حضرت زهرا (س) به عنوان روز و هفته ازدواج نامگذاری گردیده و هر ساله برنامه های متنوعی از سوی دستگاه های اجرایی جهت گرامیداشت آن اجرا می گردد.

درباره‌ی غلامرضا شهرابی

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top