آخرین خبرها
شما اینجا هستید: خانه / هفته جوان / به مناسبت بزرگداشت هفته جوان جشنواره بزرگ امید و نشاط درسمنان برگزار شد

به مناسبت بزرگداشت هفته جوان جشنواره بزرگ امید و نشاط درسمنان برگزار شد

جشنواره بزرگ امید و نشاط درسمنان برگزار شد

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری سمنان گفت : جوان هراسی مانع پیشرفت است و باید به این باور برسیم شکوفایی استعداد جوانان زمینه ساز پیشرفت و توسعه کشور است.

 در سومین روز از هفته جوان روز دوشنبه مورخ ۱۰اردیبهشت ۹۷ راس ساعت ۱۱ صبح جشنواره بزرگ امید و نشاط در سالن همایش فرهنگسرای کومش سمنان با حضور مسئولین استانی و جوانان استان سمنان برگزار شد.
سعید ناجی در این همایش با اشاره به ضرورت اعتماد به جوانان و زمینه سازی جذب و جلب اعتماد آنها اظهار داشت : باید زمینه برای شکوفایی استعدادهای جوانان در عرصه های مختلف فراهم شود.
وی با بیان این که بین جوانان و مسوولان باید اعتماد دوسویه شکل گیرد تاکید کرد: بستر برای حضور جوانان و شکوفایی استعدادها و بیان نیازهای آن ها فراهم شود.
وی اظهار داشت : جوانان کانون سرمایه انسانی هستند و باید مسوولان برای حل مشکلات این قشر اهتمام ویژه داشته باشند.
معاون استانداری سمنان اضافه کرد : جوانان نیازمند محیط هایی برای پاسخ به هیجان ذاتی و فطری خود هستند و مسوولان برای ایجاد محیط های تفریحی در استان تلاش کنند.
ناجی با بیان این که قانون بستر ساز نشاط است و نباید سلیقه ای به قانون عمل کرد، افزود : اجازه نمی دهیم فردی مانع اجرای قانون برای ایجاد فضای نشاط برای جوانان شود.
وی تصریح کرد : ایجاد نشاط اجتماعی در جامعه یک ضرورت است و مسوولان برای تحقق این مهم در جامعه تلاش کنند زیرا با ایجاد فضای نشاط اجتماعی از بروز بسیاری از آسیب ها در بین جوانان جلوگیری می شود.
وی در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به خطر ایجاد شکاف بین نسلی ، تصریح کرد : باید به دنبال تقویت هویت باشیم تا دچار بی هویتی نشویم،
شکاف بین نسلی مشکلات زیادی را در جامعه ایجاد می کند و برای جلوگیری از آن باید به پرسش های جدید جوانان پاسخی جدید و متناسب با امروز داده شود.
معاون فرهنگی و جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان گفت : جوانان بخشی از راه حل مشکلات هستند و باید بیش از بیش از ظرفیت و توانایی این قشر برای توسعه و پیشرفت کشور استفاده کرد.
مصطفی مرادی با اشاره به شعار هفته جوان مبنی بر هفته گفت و گو مسوولان با جوانان افزود : هدف از این شعار این است مسوولان به صحبت جوانان گوش فرا دهند و برای بهبود وضعیت زندگی جوانان در زمینه تحصیل ، امرار معاش ، اشتغال و ازدواج اهتمام ویژه داشته باشند.
به گفته وی ۵۱درصد از جمعیت جوان استان را مردان و ۴۹ درصد را زنان تشکیل می دهند.
وی با بیان این که بیش از ۳۳ درصد جمعیت شهر سمنان قشر جوان هستند، ادامه داد : سمنان جوانترین شهر این استان است و شاهرود با داشتن ۲۵ درصد جمعیت جوان در رتبه دوم قرار دارد.
وی اضافه کرد : ۷۹ درصد جمعیت جوان شهر سمنان در شهر و ۲۰ درصد در روستاهای این شهر زندگی می کنند.
وی خاطر نشان کرد: بالاترین نرخ توسعه شاخص های جوان در سطح کشور مربوط به استان سمنان است.
مرادی یادآور شد : تا سال ۱۳۹۲ در استان سمنان ۹ سازمان مردم نهاد وجود داشته ولی در دولت تدبیر و امید این تعداد به بیش از ۵۰ سازمان رسیده است.
به گفته وی استان سمنان رتبه دوم کشور در توسعه سمن ها را به خود اختصاص داده است.
گفتنی است در جشنواره امید و نشاط از’سرآمدان جوان استان’ درحوزه های مختلف و ‘کارمندان جوان برتر’ دستگاه های اجرایی، با حضور مدیران دستگاه های اجرایی و جوانان منتخب تجلیل شد.

درباره‌ی کارشناس مشارکت های اجتماعی

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top