آخرین خبرها
شما اینجا هستید: خانه / هفته جوان / جوانان ما برای کسب شغل، مهارت آموزی را جدی بگیرند

جوانان ما برای کسب شغل، مهارت آموزی را جدی بگیرند

جوانان ما برای کسب شغل، مهارت آموزی را جدی بگیرند

استاندار سمنان با بیان اینکه دستگاه‌های دولتی دیگر ظرفیت جذب نیرو ندارند گفت: جوانان ما برای کسب شغل، مهارت آموزی را جدی بگیرند.

سیدشهاب‌الدین چاوشی اظهار کرد: مهارت آموزی لازمه دستیابی به فرصت‌های شغلی مناسب است.
وی با اشاره به برنامه‌های استان برای اشتغالزایی در استان افزود: باید تعداد فرصت‌های شغلی ایجاد شده در استان به صورت هفتگی به اطلاع مردم استان رسانده شود.
وی مهارت آموزی را لازمه دستیابی به فرصت‌های شغلی دانست و خاطر نشان کرد: فرصت شغلی برای افرادی است که تمایل به شاغل شدن دارند .
استاندار سمنان با اشاره به مشکل اشتغال در بین فارغ‌التحصیلان افزود: افراد تحصیل کرده باید در کنار تحصیلات خود مهارت آموزی را نیز جدی بگیرند .
چاوشی نیاز امروز کشور در حوزه صنعت و معدن را حضور تکنسین‌های متخصص دانست و گفت: نخبگان باید کار آفرینی کنند و بپذیریم که اگر می‌خواهیم زندگی خوبی داشته باشیم باید بدانیم صرف داشتن یک مدرک نمی‌توانیم ‌انتظار شغل داشته باشیم .
رئیس شورای اشتغال استان با بیان این‌که هر تحصیلاتی مهارت ایجاد نمی‌کند، ادامه داد: نظام آموزشی توجه ویژه به مهارت آموزی را در دستور کار قرار دهد.
چاوشی با بیان این‌که هر ایرانی و هر سمنانی باید یک مهارت داشته باشد، افزود: آموزش و مهارت آموزی امروزه از ملزومات داشتن شغل است و در این راستا نظام آموزشی باید به سمت مهارت آموزی حرکت کند .
وی بر توجه به رشته‌های اشتغال آفرین تاکید و تصریح کرد: دانشگاه‌ها باید تلاش کنند تا رشته‌هایی که نیاز جامعه است، در نظام آموزشی گنجانده شود .
استاندار سمنان بر ضرورت مهارت اندوزی و کم کردن از توقعات بی‌مورد تاکید و تصریح کرد: مهارت‌آموزی به نوعی ارج نهادن به منزلت کار و لازمه کسب شغل در جامعه است.
وی با بیان این‌که ارزش کار و کارگر باید در جامعه تبیین شود، خاطرنشان کرد: باید بپذیریم حکومت مرکب از ملت و کشور است و برای حل مشکل بیکاری اتحاد و وحدت همگانی نیاز است .
استاندار با تاکید بر حرکت در جهت تحقق شعار سال و حمایت از کالای ایرانی گفت که کالای ایرانی باید با کیفیت تولید و در اختیار جامعه قرار گیرد.
چاوشی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این‌که ایجاد اشتغال یک وظیفه ملی و همگانی است، گفت: باید در یک تعامل وعزم‌ ملی، مجلس با وضع قوانین و دستگاه‌های اجرایی با حذف قوانین غیر متعارف بکوشند تا مردم را با آموزش حداقلی مهارت در جامعه آشتی داده و آنها را به سمت مشاغل مورد نیاز جامعه سوق دهند .
این مقام ارشد اجرایی با بیان این‌که چرخه اقتصاد استان با گردشگری و احیای بافت تاریخی و صنعت و معدن به گردش در خواهد آمد گفت: فعال شدن صنعت گردشگری در استان باید مورد توجه قرار گیرد.

درباره‌ی کارشناس مشارکت های اجتماعی

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top